fbpx

A New Times Racing ismét Kakucson mérettette meg magát

A New Times Racing négy pilótája is rajthoz állt hétvégén a MAMI kupa 4. fordulóján, ahol saját magához képest mindenki szépen fejlődött.

Ochtinszki ’Okta’ László vasárnap a CBR125 kupa vasárnapi versenyén vett részt csak a külön értékelés miatt, ami igazán számított. Ugyanakkor sajnálja, hogy a számára kimaradt szombati versenynapot, hiszen az YT125 4T kategóriával együtt is el tudott volna indulni, ami a plusz versenyrutin miatt sosem árt… László elégedett volt az időmérőn megszerzett harmadik hellyel, ez sajnos nem mondható el a versenyről. A lámpák kialvása után jól kapta el a rajtot, azonban az első kanyarban máris vesztett egy pozíciót, ez a hiba picit kizökkentette, de gyorsan összeszedte magát. A lekörözések alkalmával túlzottan óvatos volt, emiatt a mögötte haladó versenytársa meg tudta előzni. Végül az ötödik helyen intette le a kockászászló.

Az YT125 2T mezőnyében állt rajthoz Kanyó Dániel, akinek már az első felmenetel előtt borsot tört az orra alá a technika, végül sikerült orvosolni. Az edzésen sajnos elesett, így ismét javításra szorult a motorja. A kezdeti balszerencsén gyorsan túltette magát, folyamatosan gyorsult, vasárnap pedig már lépést tudott tartani a mezőny végével, ami esetében mindenképpen  pozitív. Természetesen nem elégszik meg ennyivel, a szezonzárón szeretne jóval előrébb végezni.

Az YT125 4T kategória nevezési listáján Borsándi Botond és Papp Kevin neve szerepelt. Boti, ezen a hétvégén végigjárta a dobogó összes fokát. OB első futamán felállhatott a legtetejére, második futamon a második helyen intette le a kockászászló. Utóbbi esetében is meg lett volna a győzelem, sajnos egy lekörözött versenyző kiterelte a pályáról és csak a második helyre tudott visszajönni. A harmadik futam a kupa sorozat része volt, amit a harmadik helyen abszolvált parázs csaták közepette.

Papp Kevin az egész hétvége során nagyon ügyesen, szinte végig az élbolyban motorozott és sokat fejlődött az ívek elsajátításában és a kigyorsításokban, a vasárnapi második hely többek között ennek köszönhető. Szombaton a CBR mezőnyével egy etapban rendezték a versenyt, emiatt nagy volt a forgalom a pályán, végül a harmadik helyen végzett.

A New Times Racing vezetése mindenkinek gratulál a hétvégi eredményekhez és szeretnék, ha az október első hétvégéjén megrendezésre kerülő utolsó fordulón saját magához képest még jobban teljesítene mindenki.

Fotók: Huszka Tibor