fbpx

Ismét pontokat szerzett Aragónban Hideg Ádám

Az első futamon hatodik lett a Formula-4-es spanyol bajnokság Aragónban rendezett negyedik fordulóján Hideg Ádám gokart világbajnoki ezüstérmes autóversenyző, aki ezzel az idényben másodszor végzett pontszerző helyen a versenysorozatban.

Adam HIDEG #35 Cram. © 2024 Dutch Photo Agency. Aragon (ESP), JULY 25-28, 2024 – Race weekend F4 Spain and Eurocup-3 at Motorland Aragon,Spain.

A Cram Motorsport versenyautójával induló magyar tehetségnek ugyanakkor összességében pozitív, eredmények szempontjából mégis felemás hétvégje volt Alcanízban.

A Hungarian Motorsport Academy 16 éves versenyzője csaknem 40 fős mezőnyben versenyez a spanyol bajnokságban, ahol több mint 25 újonc – köztük Hideg Ádám – harcol a helyezésekért és a bajnoki pontokért.

A kaposvári születésű pilóta elmondta, kedden és szerdán kollektív teszten vett részt a teljes mezőny, a két nap során pedig végig jó volt a tempója, az időmérős és a versenyszimulációk is jól sikerültek, folyamatosan a 10-14. hely környékére jó köridőket tudott teljesíteni.

„A szombati időmérőben több volt, de jó eredmény volt a 11. rajthely is, bár tiszta pályán szerintem odaérhette volna a hatodik-hetedik pozíció környékére is. Elég meleg, körülbelül 60 Celsius fokos volt az aszfalt, így a gumik hamar túlmelegedtek, amikor valaki mögé beszorultunk” – mondta Hideg Ádám.

A versenyző úgy értékelt, hogy az első – szombaton rendezett – futamon a rajtja nem sikerült jól, mert bár a reakcióidejével nem volt gond, autója kicsit túlmelegedett a rajtrácson töltött várakozási idő alatt

„Utána sikerült előrébb jönnöm és még az utolsó előtti körben is előztem egyet, aztán a leintésig védekeznem kellett, de ez egy jó futam volt és a tempónk is nagyon jó volt” – fejtette ki a versenyző.

Aragon (ESP), JULY 25-28, 2024 – Race weekend F4 Spain and Eurocup-3 at Motorland Aragon,Spain. Adam HIDEG #35 Cram. © 2024 Dutch Photo Agency.

„A második futamon vasárnap a leginkább elhasznált gumikat raktuk fel, mert próbáltunk tartalékolni a harmadik versenyre, így itt az volt az elsődleges cél, hogy célba érjünk. A 16. helyről rajtolva végül 13. lettem, ami szintén egy pozitív eredmény volt. A harmadik futamon a 15. helyről kellett rajtolnom, mert a vasárnap rendezett második időmérőn sajnos nem tudtam befejezni az utolsó gyors körömet, mivel besoroltak elém. Ennek ellenére ide fókuszáltunk, feltettük a jó állapotú gumikat, de sajnos már a rajtrácsra menet probléma adódott a sebességváltómmal, amit aztán a boxban tudtak csak megjavítani, így viszont a boxutcából kellett rajtolnom. Úgy voltam vele, hogy innen nincs veszítenivalóm, és bár a tempó jó volt, a váltó nem működött tökéletesen, ezért nem sikerült annyit javítanom, amennyit szerettem volna” – nyilatkozta a Széchenyi Egyetemi Csoporthoz tartozó HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt. által létrehozott és működtetett Hungarian Motorsport Academy utánpótlás-nevelési rendszer versenyzője, akinek indulását a ZalaZONE Automotive Proving Ground/Hungary is támogatta.

Hideg Ádám így a negyedik forduló után az összetett 16. helyén áll, az újoncok külön értékelésében pedig a 11. pozíciót foglalja el.

A spanyol bajnokság szeptember 13. és 15. között Valenciában folytatódik, ahol augusztus végén kétnapos kollektív tesztet rendeznek az egész mezőnynek.