Autószerelő tanulókat segít a Ford
A Ford társadalmi felelősségvállalási programjában tavaly elindított Ford Karrierprogram legfőbb célja, hogy a szakmában rejlő izgalmakat, kihívásokat megmutatva megkedveltesse az autószerelői szakmát azokkal a fiatalokkal, akik a középiskolai képzés keretében ezt a pályát választották. A program betekintést ad napjaink legújabb Ford technológiáiba, és kifejezett célja a szakmák közötti versenyben is előrébb hozni az autószerelő szakmát, emelni annak presztízsét.
A program keretében a tanulók 16 modult tartalmazó e-Learning digitális tananyaggal sajátíthatják el az elméleti tudást, kihelyezett tanórákon Ford-os oktatókkal a helyi márkaszervizben vagy a szentendrei oktatóközpontban a tanmenetbe illő tanórák keretében tanulhatnak. A Ford műszaki oktatói szakmai workshopok keretében képzik a partneriskolák szaktanárait és szakoktatóit és olyan izgalmas eseményeket hirdetnek a tanulóknak, mint a Driving Skills for Life programban való részvétel.
A kezdeményezés újabb mérföldköveként a nyár folyamán elkezdődtek az oktatási célokra szánt Ford modellek átadásai. Nemrégiben a Ford Magyarország a túrkevei KSZC Ványai Ambrus Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája részére adott át egy új Ford Fiestát a tanműhely átadó ünnepséggel egybekötve. A héten pedig a veszprémi SZC Jendrassik-Venesz Szakgimnáziuma és Szakközépiskolája örülhetett egy 2.0 literes Focus ST-nek.
Az iskoláknak átadott Fordokon gyakorolva a legmodernebb technológiák szerelését sajátíthatják el a tanulók. A modellek olyan újdonságokkal felszerelve érkeznek, mint az új automata váltó, tolatókamerák és parkolóradarok, holttérfigyelő rendszer, sávtartó automatika, táblafelismerő és navigációs rendszer vagy a start-stop rendszer.
„Országosan 9 iskolát támogatunk ebben az évben ezekkel a nagy értékű autókkal, ami azt jelenti, hogy több mint 1000 autóipari tanuló élvezheti ennek előnyeit a gyakorlati oktatás során. Terveink szerint további 4 autót fogunk még átadni az év folyamán, amik között Ford Kuga, Ford Mondeo, és Fiesták vannak. A Ford Karrierprogram legfőbb célja, hogy testközelből mutassa be napjaink technológiáit a képzésben résztvevőknek, az oktatási célokra átadott Ford modellekkel elérhetővé tenni olyan technikákat, amelyeket a szűkös erőforrások miatt az iskola nem tudna biztosítani. Reméljük, hogy ez a kezdeményezés olyan lehetőséget ad az iskoláknak, ami aktuális, friss tudásanyaggal egészíti ki az oktatást” – nyilatkozta Erki Eszter a Ford Karrierprogram managere.
Míg az autóipari technológiák fejlődése rohamléptekkel halad előre, addig hazánkban beszűkültek az oktatási lehetőségek, pedig egyre nagyobb szükség van jól képzett, a XXI. századi technológiákat ismerő szakemberekre.
Ahhoz, hogy a frissen végzett fiatalok tartósan a szakmában maradjanak, fontos, hogy a Magyarországon jelen lévő autómárkák legkorszerűbb technológiái is bekerüljenek a tananyagba.
A Ford Karrierprogram többek között erre nyújt kiváló lehetőséget, hiszen a leendő autószerelők a program során a Ford saját szakembereinek segítségével a Ford legmodernebb technológiáit ismerhetik meg, és egészíthetik ki eddigi tudásukat. A Ford egy MGE-vel közös kutatás eredményeire alapozva és számos az intézménnyel történt egyeztetést, az igények megismerését követően dolgozta ki új programját.
„Büszkék vagyunk arra, hogy a programhoz, mely fontos kiegészítője a magyarországi oktatásnak, eddig 9 iskola csatlakozott országszerte. A dunaújvárosi, debreceni, túrkevei, nyíregyházi, veszprémi és kaposvári, tatai és budapesti fiatalok előtt tehát nyitva áll az út, hogy akár már tanulmányaik során kezükbe vehessék, és a szó szoros értelmében darabokra szedhessék a jövő technológiáit”. – mondta el Kiss Zoltán a Ford regionális after sales managere. „A programot a jövőben további szakiskolákkal szeretnénk bővíteni. Az érdeklődők a Ford Karrierprogramjának weboldalán kaphatnak bővebb információt.” – tette hozzá a szakember.