fbpx

Toyota Yaris WRC – erős kezdés

A Rally Világbajnokságba (WRC) 17 év után visszatérő Toyota első számú pilótája, a Toyota Yaris WRC-vel versenyző Jari-Matti Latvala két forduló után vezeti a Rally Világbajnokságot: az idény-nyitó Monte Carlo Rallyn elért második helyezés, majd a Svéd Rallyn elért első hely után a finn versenyző élen áll a világ legkeményebbnek tartott autóverseny-sorozatában.

Toyota Yaris WRC

Az 1999-es Kínai rali óta először nyert FIA WRC versenyt a Toyota, méghozzá rögtön a vadonatúj Yaris WRC versenyautó második bevetésén. Jari-Matti Latvala a szombati szuperspeciál után lépett az élre, miután az addigi első helyezett kormánymű-törést szenvedett. Latvala ezt követően mindhárom vasárnapo szakaszt megnyerve növelte előnyét, és megszerezte a TOYOTA GAZOO Racing World Rally Team első versenygyőzelmét. Juho Hänninen napját nem nehezítették problémák, így újabb konstruktőri pontokat szerzett.

A TOYOTA GAZOO Racing ezzel jelenleg a második helyen áll a csapatrangsorban, míg a pilóták között Latvala áll az élen, köszönhetően pályafutása tizenhetedik futamgyőzelmének. Latvala most negyedszer győzött Svédországban, a 2016-os Mexikói-rali óta első ízben állhatott a dobogó legfelső fokára. Összességében Jari-Matti hat szakaszon (SS1, SS4, SS13, SS16, SS17 és SS18) tudott diadalmaskodni. Latvala mindössze 3,8 másodperces előnnyel az első helyről kezdte a napot, ám ezután mindhárom szakaszon győzni tudott (beleértve a power stage-et), és problémamentes autózással bebiztosította első helyét. Hänninen épp csak kikerült a Top 20-ból, a továbbiakban folytatja a későbbi ralikra szánt beállítások tesztelését.

Hogyan tovább?

A Rally Világbajnokság (WRC) következő, harmadik versenyére, a Mexikó-ralira március 9-12. között kerül sor. Ez lesz az évad első murvás versenye, és az első, amelyet melegben rendeznek, ráadásul a szakaszok nagy tengerszint feletti magasságokon húzódnak, ahol kevés oxigénhez jut a motor. Ezért a futam vadonatúj kihívást jelent majd a TOYOTA GAZOO Racing számára.